9. Uluslararası Robot Yarışması Hazırlık Çalıştayı

         Çanakkale Kara Savaşları ve Deniz Zaferinin 100. Yılı olması sebebiyle, 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hasan Mevsuf Spor Salonu’nda yapılacak olan 9. Uluslararası Robot Yarışması Hazırlık Çalıştayı başladı.

       Açılış konuşmaları ile başlayan çalıştayda, Çanakkale Gelibolu Yarımadası tanıtım filmi ardından yarışma ile ilgili sunumlar yapıldı. Sunumların ardından toplantıya katılan heyet,  yarışmanın düzenleneceği ÇOMÜ Hasan Mevsuf Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

       Milli Eğitim bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler  Daire Başkanı Ertuğrul GEÇGİL konuşmasında Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeniyle Çanakkale’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirterek “Geçen yıl 8’incisini düzenlediğimiz yarışmayı değerlendirmek, bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz Uluslararası Robot Yarışmasına hazırlık çalışmalarına başlamak üzere buradayız. İki gün boyunca yarışma ile ilgili neler yapacağız, geçen yıl ne gibi sorunlar yaşadık, bu yıl ne gibi önlemler alabiliriz  sorularını yanıtlayacağız. Amacımız her yıl yarışmayı daha üst seviyelere taşımak. Çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum. Yapacağımız çalışmada hepinize başarılar diliyorum” dedi.

        Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ konuşmasında, “Mesleki ve Teknik Eğitimin niteliğinin artırılması, orta ve yükseköğretim seviyesindeki mesleki teknik eğitim öğrencilerinin bilgi ve becerilerini kullanan, girişimci, bilimsel düşünen, rekabet edebilme bilincine sahip bireyler olarak yetiştirilmesi, toplumumuzda mesleki ve teknik eğitim konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen uluslararası robot yarışmasının Çanakkale’de düzenlenmesinden ve bu etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.” diyerek çalıştay katılımcılarına teşekkür etti.

 

 

 

 


Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü