Meb Uluslararası 9. Robot Yarışmasına 13-15 Mayıs’ta Ev Sahibiyiz

           Bu yıl dokuzuncusunun gerçekleştirileceği MEB Uluslararası Robot Yarışması, “Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü Anma ve Kutlama Törenleri Etkinlikleri” kapsamında ilimizde gerçekleştirilecektir. Dokuzuncu Uluslararası Robot Yarışmasının Teması “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı ” sloganı ise “AHİCAN Barış İçin Nöbette”olarak belirlenmiştir.
           Lise ve üniversite öğrencilerinin katılacağı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hasan-Mevsuf Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan yarışma 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Temalı, Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Hareketli Robotlar (Robotino) ve Serbest Robot Yarışması olmak üzere 6 (altı) farklı kategoride gerçekleştirilecektir.
           Yarışmanın kayıt işlemleri ve yapılacak değişiklikler, 02 Mart-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün http://mtegm.meb.gov.tr veya http://robot.meb.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacak olan başvuru formunun elektronik ortamda doldurulmasıyla gerçekleştirilecektir.
            Endüstriyel otomasyon teknolojileri alanında yapılan çalışmaların ve gelişmelerin paylaşılması, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulması amacıyla yarışmaya katılan okul ve üniversite robot kulüplerinin çalışmalarını sergilemeleri için yarışma salonunda ve Morabbin Parkında (sahil yolunda) stantlar kurulacaktır.
NOT: Yarışma hakkında tüm bilgilere http://robot.meb.gov.tr adresinden ulaşılacaktır.

   
     
     
     

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü