Meb Stratejik Plan Uygulamaları İzleme ve Değerlendirme Semineri

 

      Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Dairesi Başkanlığı’nca 19-23 Ekim 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen “Stratejik Plan Uygulamaları İzleme ve Değerlendirme Seminerine” Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN, Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK, MEB SP Koordinasyon Ekibi ile İl MEM SP Koordinatörleri katılım sağlamıştır.

     Sayın Müsteşarımız konuşmasında Millî Eğitim Bakanlığı gibi istatistiki bilgiler verildiğinde ne kadar büyük olduğu daha da anlaşılan bir kurumun, yönetilebilmesi için stratejik yönetim anlayışının vazgeçilmez olduğuna vurgu yapmıştır.

     İl Müdürlüğümüz adına AR-GE Birimi İl Koordinatörü Süheyla Haney YURDUSEV’in katıldığı seminerde, okul ve kurumların stratejik plan çalışmalarında yol gösterici olacak ve ortak kullanım imkânına sahip olan gelişim alanları, tema, temel amaçlar, temel hedefler ve göstergeleri ile strateji ve faaliyetlerin belirlenmesine yönelik grup çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
    Seminer, MEB SP Koordinasyon Ekibi tarafından yapılan sunumlar ve il MEM SP Koordinatörlerinin katılım sağladığı gruplarda yapılan grup çalışmalarıyla tamamlanmıştır.


   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü