Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

  

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Hasan Ali Yücel Lisesi’nde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 54 öğrencinin, 19 danışman öğretmenle birlikte yıl boyunca çalışarak hazırladığı 35 proje sergilendi.

Açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş tarafından yapılan fuara, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Recai Keleş ve Erdal Doğancı, okul müdürleri, öğretmenler,  öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Fuarda sergilenen projeleri inceleyen ve öğrencilerden ve danışman öğretmenlerden projeler hakkında bilgi alan Zülküf Memiş,  fuarın düzenlenmesinde emeği geçen yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek “Şu anda öğrencilerimiz sınıf içinde öğrendiklerinden çok daha fazlasını öğreniyorlar. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacak, problem çözme becerilerini artıracak, bilime ve bilimsel düşünceye teşvik edecek böyle etkinlikleri, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman destekleyeceğiz.” dedi.  

Okul Müdürü Ahmet Güngör katılımcılara teşekkür ederek “Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK bilim fuarında öğrencilerimizin öğretmenlerinin danışmanlığında hazırladıkları 35 proje sergilendi.  Amacımız öğrencilerimizin bilimsel yöntemlerle problem çözme yollarını öğrenmelerini sağlamak ve öğrencilerimizi bilimsel projelere teşvik etmek.” dedi.


   
 

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü