Çanakkale “Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması Bölge Sergisi’nden Birincilikle Döndü

          

Çanakkale’den Ankara’ya “Güvenli Feribot”
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK işbirliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması” nın Eskişehir Bölge Sergisi 5-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ek Hizmet Binasında gerçekleştirildi.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılında “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması” kapsamında yapılan projelerde, proje başına 63 öğrencinin düştüğü en çok proje üreten il Çanakkale oldu. Çanakkale İli “Bölge Sergisi” ne Bilim Kurulu tarafından 5’i Fen Bilimleri, 6’sı Matematik branşlarında olmak üzere toplamda 11 projeyle davet edildi.
Eskişehir Bölge Sergisi Finali, Çanakkale İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bora Kaşlı ve diğer illerden gelen temsilcilerle; Yalova, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan gelen ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerinin katılımıyla 6 Mayıs 2015 günü gerçekleştirildi.
Ödül töreninde açılış konuşmasını TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve OSGOÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp ARTVİNLİ yaptı.
Çanakkale İli Kumkale Orta Okulundan danışmanlığını Selma AYDEMİR’in yaptığı Serda AYDEMİR’in “Güvenli Feribot” projesi Fizik Branşında bölge 1.si seçilerek 2-3 Haziran da Ankara’da gerçekleştirilecek olan Final Sergisi’ne katılmaya hak kazandı.   
 

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü